Mandskabsliste fra 2014

PIRATTOGT 2014

Dagens pirat-tal: 4 lystige kaptajner og 69 stive matroser

Fetishnisserne

  1. Kaptajn Tunge Lem (David) – david @ pirattogt.dk
  2. Bryggerpiraten (Glen)
  3. Muskelpiraten (Thomas J)
  4. Bådsbyggeren (Peter Jensen)
  5. Tonne (Karsten Tonnesen)
  6. Krampe Piraten (Lasse Bigum)
  7. Miss Cobra (Maria SM)
  8. Den Koreanske Pirat (Dayton)
  9. Davy “Darth” Vane (Daniel Nielsen)
  10. Matros Kobberskæg (Lars Kjær)
  11. Nøgenpiraten (Jacob Q)
  12. Picanto Piraten (Julia)
  13. Treehugger piraten (Karina Laursen)
  14. Ninja Piraten (Jack L)
  15. Krøllebølle Piraten (Dorte K)
  16. Den Lange Pirat (Peter M)
  17. Klarup Piraten (Michael K)
  18. Den Lyserøde Pirats Søster (Rikke G)
  19. Nørde Piraten (Lotte S)
  20. Piraten Med Den Søde Tand (Leanne H)
  21. Awesome Pink Pirate (Janni N)
  22. Awesome Green Pirate (Majbrit)
  23. Anus Piraten (Morten O)
  24. Gypsy Pirate (Tinne)
  25. Den Lyserøde Pirat (Rene)
  26. Bloody Battle-Goldie (Marie-Louise)
  27. Stivheds Piraten (Peter K)

Kratluskerne

  1. Kaptajn Niels den Grusomme – niels @ pirattogt.dk
  2. Den Røde Pirat (Thomas H)
  3. Bådsmand Arvid (Peter Arvid)
  4. Sømand Gråskæg (Carsten)
  5. Pirat Blodøkse (Jacob A)
  6. Jesper Hedegaard (Thomas H’s bror)
  7. Long John Badstue (Jesper Badstue)
  8. Ms. Long John (Malene)
  9. Din mor (Jes)
  10. Don Buchardo (Peter B)
  11. Gathond (Kresten)
  12. Busklusker (Mads)
  13. Frantz
  14. Den Skallede Pirat (Per H)
  15. Pirat-Finen (Charlotte)

Havnegerne

  1. Kaptajn hollo (Michael) – hollo @ pirattogt.dk
  2. Stripperpiraten (Henrik)
  3. Krappekasteren Yngvi
  4. Barser den Røde (Rasmus)
  5. Giftepiraten (Anders Birk)
  6. Jens Uggerhøj
  7. Kim Kristensen
  8. Per Bach Sørensen
  9. Christian Jul Sørensen
  10. Jesper E

54 elite (og tilhængere)

  1. Kaptajn Kød (Ole) – phusck @ gmail.com
  2. Udkigs-kyed (Jakob Kyed)
  3. Eva H A
  4. Sofie G
  5. Lisa K
  6. Michael Gärtner
  7. Pirate Bob (Eva T)
  8. Jönnes (Jonas S)
  9. Gade (Peter G)
  10. Julie B
  11. Munk (Thomas M)
  12. Plank Walker Duff (Christophpher Duun)
  13. Heine
  14. Stefan
  15. Jakob Badminton
  16. Bager (Andreas B)
  17. Jesper Dalka
  18. Le Pirate Decadente (Andreas F)
  19. Mie J
  20. Tea B
  21. Nysom (Mads N)
  22. Holland (Rasmus H)
  23. Nadia S
  24. Jonas Byrresen
  25. Blinket (Rasmus O J)
  26. Lærke
  27. TuBe (Tue B)
  28. Kathrine B
  29. Klinge (Tina K)
  30. Jonas?
  31. Lykke-Bæver (Thomas L)
  32. Stefan L J
  33. Den Hemmelige Pirat (Lotte Høst)
  34. Beltoft

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.