Mandskabsliste for Captain’s Dinner 2017

Her er listen med prægtige skøger og bundløse matroser, der er tilmeldt Captain’s Dinner 2017. Dagens pirattal er 10.

Fetishnisserne

  • Claus E / Ege-fætter (Fraktionskampe)
  • David L / Kapt. Tunge Lem
  • Glen B / Bryggerpiraten
  • Jack L / Ninjapiraten (Fraktionskampe)
  • Karsten T / Tonne (Fraktionskampe)
  • Peter J / Bådsbygger Piotr (Fraktionskampe)
  • Thomas J / Muskelpiraten (Fraktionskampe)

Kratluskerne

  • Jesper H / Den Røde Bror (Fraktionskampe)
  • Niels R H / Kapt. Niels den Grusomme
  • Thomas H / Den Røde Pirat (Fraktionskampe)

Havnegerne

  • (ingen)

54 elite (og tilhængere)

  • (ingen)

Tilmeldt, men ikke betalt endnu
Betaling registreret

Mandskabsliste for Pirattogt 2017

PIRATTOGT 2017

Dagens pirat-tal: 4 lystige kaptajner og 100 stive matroser

Fetishnisserne

  1. Kaptajn Tunge Lem (David) – david @ pirattogt.dk
  2. Bryggerpiraten (Glen)
  3. Muskelpiraten (Thomas J)
  4. Nøgenpiraten (Jacob Q)
  5. Bådbyggeren Piotr (Peter J)
  6. Piratos (Jesper M)
  7. Den Sibiriske Pirat (Uliana)
  8. Miss White (Trine H)
  9. Blodige Dræber (Mette B K)
  10. Krudttønden (Jens S)
  11. tonne (Karsten T)
  12. Treehugger-piraten (Karina L)
  13. Ninja Piraten (Jack L)
  14. Krøllebølle Piraten (Dorte K)
  15. Ege-fætter (Claus E)
  16. Miss Cobra (Maria SM)
  17. Piratermaria (Ida MC)
  18. Krampepiraten (Lasse B)
  19. Katanja Klo (Anja K)
  20. Strippermatrosen (Helena C S)
  21. Den Lallende Skøge (Julie K P)
  22. Frk. Kold-Før-Tolv (Sofie B)
  23. Krudt Kaj (Karsten J)
  24. Den Lange Pirat (Peter M)
  25. Den lystige tøs (Sally K L)
  26. Sally Babs (Heidi L)
  27. Lemmedaskeren (Morten B)
  28. Finnen (Minna R)
  29. J. Morgan (Jesper Winther)
  30. Lager Piraten (Morten Sneftrup)
  31. Kanaljepiraten (Kent OM)
  32. Retardopiraten (Martin H)
  33. Sexy Sally (Anne L)
  34. Seadog Jones (Jonas SB)
  35. Røver-Rosamunde (Malan G)
  36. Plukfisk-Marie (Anne-Mette S)
  37. Den Koreanske Pirat (Dayton)
  38. Den Lyserøde Pirat (Rene G)
  39. The Hound (Christian J)

Kratluskerne

  1. Kaptajn Niels den Grusomme (Niels) – niels @ pirattogt.dk
  2. Blodøkse (Jacob A)
  3. Hawk-eye (Martin S)
  4. Kagepiraten (Anne F)
  5. Gammelnok (Frantz A)
  6. Den Røde Pirat (Thomas H)
  7. Den Røde Bror (Jesper H)
  8. Makob (Jakob B)
  9. Gråskæg (Carsten S)
  10. Bådsmand Arvid (Peter A)
  11. Videnskabspiraten (Casper F)
  12. Pirat Price af Ceylon (Christian ML)
  13. Rumleskaft (Nikolaj F)
  14. Skudens Slemmeste Skøge (Marie-Louise C)
  15. Din mor (Jes T)
  16. El Tøs (Nizam U)
  17. Kanonkuglen (Ivan N)
  18. CRANpiraten (Christian RAn)
  19. Sirenen (Maria D)
  20. Petergøjen (Peter S)
  21. Carlos the Sheepfondler (Paul OC)
  22. Shiver In Me Timber (Michael LJ)
  23. Kanonisten (Niels BS)
  24. Pants-Down Billy (Nazareth H)
  25. Buskluskeren (Mads H)

Havnegerne

  1. Kaptajn hollo (Michael) – hollo @ pirattogt.dk
  2. Regitze-Pirat (Regitze A)
  3. Barser (Rasmus K)
  4. KSB (Kim SB)
  5. Silver Sparrow (Jesper E)
  6. Halfling (Remi R)
  7. Randi (Mette G)
  8. Spionmakrellen (Sofie G)

54 elite (og tilhængere)

  1. Kaptajn Kød (Ole) – phusck @ gmail.com
  2. Pirat-lapper (Christine M C)
  3. Skibsdreng Langgarn (Stefan S)
  4. Plankwalker Duff (Christopher D)
  5. Pirat Bamse (Jonas B)
  6. Udkigs-Kyed (Jakob K)
  7. Scurvy Sally (Maria GN)
  8. Deadman Salty Beard (Magnus M)
  9. Skibs-katten (Kathrine BB)
  10. Crewman #6 (Tue BB)
  11. Blege Birgit (Julie B)
  12. Molly Roger (Maria D)
  13. Grace O’malley (Sofie G)
  14. Mary Read (Anna H)
  15. The Lady of the Mercians (Nina T)
  16. Dread Pirate Frede (Per F)
  17. Jolly Dolly Oh-de-lolly (Eva HA)
  18. Pirat00bz (Tobias WT)
  19. Rum Hearted Dorothy (Dorte L)
  20. Loose Neck Betty (Bettina K)
  21. Romplejersken (Tine VKC)
  22. Sleeping Stuart (Michael S)
  23. Skullcracking Newfield (Andreas N)
  24. Pirat Rawr (Per WF)
  25. Carina Kills-a-Lot (Carina N)
  26. Ibso-Calypso (Iben B)
  27. Badminton-Piraten (Jakob A)
  28. Fede Poppe (Thomas LL)
  29. Krydderknas (Stefan L)
  30. Pers-Endnu-Ukendte-Skøge (Rikke EA)
  31. Jenny the Slambert (Elisabeth KK)
  32. Plankwaking Patty (Trine M)
  33. Piraten med pikken (Peter G)
  34. Bagbordspiraten (Ronni H)
  35. Den Regelrette Pirat (Sandra AC)
  36. Vogteren af Diamantbugten (Lotte G)
  37. Hornskæg (Nickas A)
  38. Svabergæsten (Rasmus OJ)

Mandskabsliste for Captain’s Dinner 2016

Her er listen med prægtige skøger og bundløse matroser, der er tilmeldt Captain’s Dinner 2016. Dagens pirattal er 33.

Fetishnisserne

  • Anja VK / Katanja Klo (Fraktionskampe)
  • David Langeland / Kapt. Tunge Lem (Fraktionskampe)
  • Dorte K / Krøllebølle Piraten (Fraktionskampe)
  • Glen Bøgeskov / Bryggerpiraten
  • Heidi L / Sally Babs
  • Ida M C / Piranda Maria (Fraktionskampe)
  • Jack L / Ninja Piraten (Fraktionskampe)
  • Jacob Q / Nøgenpiraten (Fraktionskampe)
  • Jens S / Krudttønden (Fraktionskampe)
  • Karsten T / Tonne (Fraktionskampe)
  • Lasse B / Krampepiraten (Fraktionskrampe)
  • Maria D / Sirenen
  • Morten O / Monken (Fraktionskampe)
  • Peter J / Bådbygger Piotr (Fraktionskampe)
  • René G / The Pink Pirate (Fraktionskampe)
  • Sissel G / Smukke Sally (Fraktionskampe)
  • Thomas J / Muskelpiraten (Fraktionskampe)
  • Uliana / Den Russiske Pirat (Fraktiosnkampe)

Kratluskerne

  • Anne F / Kagepiraten
  • Casper F / Capper (Fraktionskampe)
  • Christian R A / CRAN (Fraktionskampe)
  • Frantz A / Gammelnok (Fraktionskampe)
  • Jesper H / Den Røde Bror (Fraktionskampe)
  • Mads H / Busklusker (Fraktionskampe)
  • Marie-Louise C / Den Slemmeste Skøge (Fraktionskampe)
  • Niels Risgaard Hansen / Kapt. Niels den Grusomme
  • Nikolaj F / Hævneren fra Gug (Fraktionskampe)
  • Per H / Den Skaldede Pirat (Fraktionskampe)
  • Thomas H / Den Røde Pirat (Fraktionskampe)

Havnegerne

  • Michael H / Kapt. Hollo (Fraktionskampe)
  • Rasmus K / Barser (Fraktionskampe)

54 Elite (og tilhængere)

  • Carina N / Carina-kill-a-lot (Fraktionskampe)
  • Iben J / Ibso-Calypso (Fraktionskampe)
  • Lærke D / Buccaneer Killjoy
  • Maria G N / Scurvy Sally (Fraktionskampe)
  • Per F / Dread Pirate Frede (Fraktionskampe)
  • Søren R P / Beskøjter-Ånde (Fraktionskampe)

Tilmeldt, men ikke betalt endnu
Betaling registreret

Tilmelding er bindende. Der gives ikke guld retur ved afbud.

Mandskabsliste fra Pirattogt 2016

PIRATTOGT 2016

Dagens pirat-tal: 4 lystige kaptajner og 99 stive matroser

Fetishnisserne

  1. Kaptajn Tunge Lem (David) – david @ pirattogt.dk
  2. Bryggerpiraten (Glen)
  3. Muskelpiraten (Thomas J)
  4. Miss Cobra (Maria SM)
  5. Tonne (Karsten T)
  6. Perle Pirat (Jeanette E)
  7. Nøgenpiraten (Jacob Q)
  8. Treehugger-piraten (Karina L)
  9. Katanja Klo (Anja VK)
  10. Pirada Maria (Ida C)
  11. Krampe Piraten (Lasse B)
  12. Bådbygger Piotr (Peter J)
  13. Sallybabs (Heidi L)
  14. Ninja Piraten (Jack L)
  15. Krøllebølle Piraten (Dorte K)
  16. Den Ukendte (Sofie B)
  17. Kanalje Piraten (Kent OM)
  18. Vejgaard Piraten (Jesper HM)
  19. Anus-piraten (Morten O)
  20. Sirenen (Maria D)
  21. Smukke Sally (Sissel G)
  22. Finanspiraten (Mads S)
  23. Pirat Skagbo (Flemming P)
  24. LagerPiraten (Morten S)
  25. Den Halvstuderet Wendelbo (Benny E)
  26. Den Lange Pirat (Peter M)
  27. J Morgan (Jesper W)
  28. Piraten med den Søde Tand (Leanne H)
  29. Den Lyserøde Pirat (Rene G)
  30. The Hound (Christian J)

Kratluskerne

  1. Kaptajn Niels den Grusomme (Niels) – niels @ pirattogt.dk
  2. Den Røde Pirat (Thomas H)
  3. Gråskæg (Carsten S)
  4. Blodøkse (Jacob A)
  5. Bådsmand Arvid (Peter A)
  6. Den Røde Bror (Jesper H)
  7. Carlos the Sheep Fondler (Paul OC)
  8. Sø Ulken (Uffe C)
  9. Den Mægtige Mink (Mads M)
  10. Den Tørstige Tun (Tommy M)
  11. Small Boat Dick (Henrik P)
  12. Salty Squid Caos (Claus C)
  13. Gammelnok (Frantz A)
  14. Kage-Piraten (Anne F)
  15. Den Skallede Pirat (Per H)
  16. Buskluskeren (Mads H)
  17. El Tøs (Nizam U)
  18. Den Smilende Pirat (Jesper B)
  19. Gathond (Kresten K)
  20. Din mor (Jes T)
  21. Pirat Price af Ceylon (Christian ML)
  22. Petergøjen (Peter S)
  23. CRAN (Christian RA)
  24. The Cumbucket Cannoneer (Niels BS)
  25. Long John Run (Casper F)
  26. Hævneren fra Gug (Nikolaj F)
  27. Skudens Slemmeste Skøge (Marie-Louise C)
  28. Brækmarie (Majbrit LJ)
  29. Pirat Von Slutty (Michael LJ)
  30. Den Stive Pirat (Martin T)

Havnegerne

  1. Kaptajn hollo (Michael) – hollo @ pirattogt.dk
  2. Barser (Rasmus K)
  3. Skøgen Charlott (Charlotte SH)
  4. Silver Sparrow (Jesper E)
  5. Pirat Skumle Satan (Dennis J)
  6. Flintepiraten (Jens C)
  7. Høje Henning (Michael SP)

54 elite (og tilhængere)

  1. Kaptajn Kød (Ole) – phusck @ gmail.com
  2. Beskøjter Ånde (Søren RP)
  3. Pirat-lapper (Christine M)
  4. Scurvy Sally (Maria G N)
  5. Bamse Piraten (Jonas B)
  6. Blege Birgit (Julie B)
  7. Ibso-Calypso (Iben J)
  8. Carina kills-a-lot (Carina N)
  9. Berserker Krammeren (NC T C)
  10. Jolly Dolly Oh-de-lolly (Eva HA)
  11. Skibsdreng Langgarn (Stefan S)
  12. Matros 3 Ben (Mikael D)
  13. Grace O’Mally (Sofie G)
  14. Fede Poppe (Thomas LL)
  15. Badminton-Piraten (Jakob BA)
  16. Pirat Skævert (Rene K)
  17. Pirat Slidte Lis (Lise SE)
  18. Pirat Runde Trunte (Mette R)
  19. Blæk-Sprut (Christoffer H)
  20. Freja Bonny (Freja H)
  21. Triggerfinger Bill (Niko)
  22. Padre, Bagbordspiraten (Ronni H)
  23. Den Regelrette Pirat (Sandra AC)
  24. Pirat Nuggi (Anne NN)
  25. Pirat Igor (Jeanett DS)
  26. Direktørpiraten (Kristian DS)
  27. Piraten med Pikken (Peter G)
  28. Dread Pirate Frede (Per F)
  29. Sørøver-Sandy (Tanja S)
  30. Buccaneer Killjoy (Lærke D)
  31. Jenny the Slambert (Elisabeth KK)
  32. Det Røde Helvede (Pia C)
  33. Knas (Stefan L)
  34. BlackJack (Senthuran S)
  35. Dødspølsen (Andreas B)
  36. The Animal Killer (Sylvia V)
  37. Den Mudrede Munk (Allan L)
  38. Plankwalking Patty (Trine M)

Invitation til PIRATTOGT 2016

Ohøj landkrabber!

SÅ SKER DET IGEN – ARRRR!!

Årets store PIRATTOGT aka. Aalborg Karneval nærmer sig i horisonten, og kaptajnerne skal have fundet en besætning, der vil deltage i årets togt. Skal du med på søen?

Her er, hvad du skal vide:

  • Tid: Lørdag d. 28. maj 2016 kl. 08:00
  • Havn: Fredensgade 1, Vejgaard, 9000 Aalborg
  • Pris: 300 kr. per pirat
  • Inkluderet: Morgenmad, øl, frokost, bajere, skumsprøjt, sprut, strip, mere øl, piratsved, sodavand og de flotteste og vildeste piratskibe
  • Udklædning: PIRATER med et tvist
  • Seneste tilmelding/betaling: 20. maj 2016

Her er, hvad du skal gøre for at komme med:

  • Send en email til Kaptajn Tunge Lem eller Kaptajn Niels den Grusomme med:
    • Pirat-navn
    • Civile navn
    • Emailadresse
    • Brystmål
    • Hvilken fraktion du skal med i
  • Aflever alt dit guld (svarende til 300 kr) i skattekisten, (sidste frist d. 20. maj 2016!)
  • Møde op på havnen i Fredensgade 1 i Vejgaard lørdag d. 28. maj 2016 kl 08:00 iført din bedste piratuniform
  • Husk at drikke rom, ellers dør du!

Hvordan så det ud sidste år?

Var der så høj søgang de sidste par år, at du ikke kan huske, hvor godt det så ud, eller har du altid være på havet før? Så har vi heldigvis både galleri fyldt med frække billeder og nogle afslørende pirat-videooptagelser.

2015

2014

2013

Flere spørgsmål?
Læs vores FAQ eller spørg din kaptajn.

Mandskabsliste til Captain’s Dinner 2015

Her er listen med prægtige skøger og bundløse matroser, der er tilmeldt Captain’s Dinner 2015:

Fetishnisserne

  • Anja VK – Katanja Klo (Fraktionskampe)
  • Daniel J – Davy “Darth” Vane
  • David Langeland – Kapt. Tunge Lem (Fraktionskampe)
  • Dorte K – Krøllebølle Piraten (Fraktionskampe)
  • Glen Bøgeskov – Bryggerpiraten
  • Heidi LL – Sallybabs
  • Ida MC – Pirada Maria (Fraktionskampe)
  • Jack L – Ninja Piraten (Fraktionskampe)
  • Jacob Q – Nøgenpiraten (Fraktionskampe)
  • Jens S – Krudttønden (Fraktionskampe)
  • Jesper B – Den Glade Pirat (Fraktionskampe)
  • Jørgen E – Bar-Piraten
  • Karina L – Treehugger piraten
  • Karsten Tonnesen – Tonne (Fraktionskampe)
  • Kent OM – Kanalje Piraten (Fraktionskampe)
  • Lasse B – Krampe Piraten (Fraktionskrampe)
  • Lars Peter N – PenisNissen (Fraktionskampe)
  • Leanne H – Piraten med den Søde Tand
  • Maria D – Sirenen
  • Maria S/M – Miss Cobra (Fraktionskampe)
  • Morten O – Anus piraten
  • Peter J – Bådsbygger Piotr (Fraktionskampe)
  • Rene G – Den Lyserøde Pirat
  • Thomas J – Muskelpiraten (Fraktionskampe)

Kratluskerne

  • Anne F – Kage-Piraten
  • Chalotte MSS – PiratFinen
  • Frantz A – Gammelnok
  • Jesper H – Den Røde Bror
  • Kresten K – Gathunden
  • Mads H – Busklusker (Fraktionskampe)
  • Niels Risgaard Hansen – Kapt. Niels den Grusomme
  • Per H – Den Skallede Pirat (Fraktionskampe)
  • Thomas H – Den Røde Pirat

Havnegerne

  • Rasmus K – Barser (Fraktionskampe)

54 Elite (og tilhængere)

  • Bettina K – Bette Pirat
  • Julie B – Blege Birgit
  • Lærke D – Buccaneer Killjoy
  • Ole Risgaard Hansen – Kapt. Kød (Fraktionskampe)
  • Maria GN – Scurvy Sally (Fraktionskampe)
  • Michael GN – Mågemand (Fraktionskampe)
  • Per F – Dread Pirate Frede
  • Sofie G – Grace O’Malley

 

Tilmeldt, men ikke betalt endnu
Betaling registreret

Tilmelding er bindende. Der gives ikke guld retur ved afbud.

Mandskabslite fra Pirattogt 2015

PIRATTOGT 2015

Dagens pirat-tal: 4 lystige kaptajner og 93 stive matroser

Fetishnisserne

  1. Kaptajn Tunge Lem (David) – david @ pirattogt.dk
  2. Bryggerpiraten (Glen)
  3. Muskelpiraten (Thomas J)
  4. Den Glade Pirat (Jesper B)
  5. Tonne (Karsten Tonnesen)
  6. Miss Cobra (Maria SM)
  7. Krampe Piraten (Lasse Bigum)
  8. Nøgenpiraten (Jacob Qvortrup)
  9. Sirenen (Maria D)
  10. Pirada Maria (Ida MC)
  11. Katanja Klo! (Anja VK)
  12. Ninja Piraten (Jack L)
  13. Krøllebølle piraten (Dorte K)
  14. Sallybabs (Heidi LL)
  15. Kanalje Piraten (Kent OM)
  16. Solbrun Ymer (Morten S)
  17. J. Morgan (Jesper W)
  18. Treehugger Piraten (Karina L)
  19. Piratos (Jesper M)
  20. Palle Pirat/Skiltemaler Piraten (Palle Ib)
  21. Pirat Trussetyv (Katja N)
  22. Lange Lasse (Lasse H)
  23. Dirty John (Mona K)
  24. Piraten Med Den Søde Tand (Leanne)
  25. Krudttønden (Jens S)
  26. Anus-piraten (Morten O)
  27. Lasse Piraten (Lasse R)
  28. Dickens Piraten (Robert L)
  29. Nellie Piraten (Nellie S)
  30. Awesome Pink Pirate (Janni N)
  31. Awesome Green Pirate (Majbrit R)
  32. Perletand Pirat (Enikö B)
  33. Cutie Pirate (Mette H)
  34. Party Pirate (Anne J)
  35. Parat Pirat (Dorthe L)
  36. Bådsbyggeren (Peter J)
  37. Mads Quicksand (Mads S)
  38. Dæksdreng Søran (Søren A P)
  39. Skøgen Jespar (Jesper B N)
  40. Letmatros Jerrak (Jerrik N)
  41. Den Lyserøde Pirat (Rene G)
  42. Den Lyserøde Pirats Søster (Rikke G)
  43. Den Lange Pirat (Peter M)
  44. Nørde Piraten (Lotte S)

Kratluskerne

  1. Kaptajn Niels den Grusomme – niels @ pirattogt.dk
  2. Gammelnok (Frantz A)
  3. Kage-Piraten (Anne F)
  4. Din mor (Jes T)
  5. Blodøkse (Jacob A)
  6. Gråskæg (Carsten S)
  7. Den Røde Pirat (Thomas H)
  8. Bådsmand Arvid (Peter A)
  9. Den Røde Bror (Jesper H)
  10. Busklusker (Mads H)
  11. Gathond (Kresten K)
  12. Pirat-Finen (Chalotte MSS)
  13. Pirat-Price (Christian M L)
  14. El Tøs (Nizam U)
  15. Private Wan King (Henry A)
  16. Carlos the Sheep Fondler (Paul O)
  17. Don Buchardo (Peter B)
  18. Blodnæb (Peter S)
  19. Den Skallede Pirat (Per H)
  20. CRAN (Christian R A N)

Havnegerne

  1. Kaptajn hollo (Michael) – hollo @ pirattogt.dk
  2. Barser (Rasmus K)

54 elite (og tilhængere)

  1. Kaptajn Kød (Ole) – phusck @ gmail.com
  2. The Colon-Pirate (Tue B)
  3. The Shark (Mads N)
  4. Jøde Piraten (Christine MC)
  5. Rasmus S (Piratnavn mangler!)
  6. BlackJack (Senthuran S)
  7. Duske (Jonas S)
  8. Mrs. Sparrow (Eva H A)
  9. Badminton-piraten (Jakob A)
  10. PikPiraten (Peter G)
  11. Bamse Piraten (Jonas B)
  12. Blege Birgit (Julie VB)
  13. Mågemand (Michael GN)
  14. Plankwalker Duff (Christophpher D)
  15. DJ Beer (Rene K)
  16. Skibshånd Langgarn (Stefan S)
  17. SkibsKatten (Kathrine B)
  18. Dødspølsen (Andreas O B)
  19. C. Blæk-sprut (Christoffer H)
  20. Carina kills-a-lot (Carina N)
  21. Ibso Calypso (Iben J)
  22. Bløde Fisk (Niels Chr. T C)
  23. Pita-Pælestik (Jacob H)
  24. Dread Pirate Frede (Per F)
  25. Buccaneer Killjoy (Lærke D)
  26. Jolle O’ Hollystone (Anna)
  27. Lady Sea Wolf (Hanne)
  28. Grace O’Malley (Sofie)
  29. Bette Pirat (Bettina K)
  30. Knald-Piraten (Christian B)
  31. Last-minute-pirate (Ronnie N)
  32. Sømussen (Rasmus)
  33. Masakra Mia (Pernille H)
  34. ElPadre (Ronni H)
  35. Lady Saziie (Sandra C)
  36. Ekstra-Piraten (Navn mangler!)

Mandskab til Captain’s Dinner

Her er listen med prægtige skøger og bundløse matroser tilmeldt til årets Captain’s Dinner 2014:

Fetishnisser

  • David Langeland Kaptajn, Tunge Lem
  • Dorte Kalstrup, Krøllebølle Piraten
  • Glen Kristensen, Bryggerpiraten
  • Jack Leegaard, Ninja Piraten
  • Jacob Qvortrup, Nøgen Piraten
  • Janni Nielsen, Awesome Pink Pirat
  • Jesper Bitch Petersen, Den glade pirat
  • Karsten Tonnesen, Tonne
  • Majbritt Reuss, Awesome Green Pirat
  • Maria Dalsgaard, Sorte Sally
  • Maria Sandby Madsen, Miss Cobra
  • Morten Gaarden Olesen, Anus Piraten
  • Peter Jensen, Bådsbyggeren
  • Peter Kjær Kristensen, Stivheds Piraten
  • Rene Gøttler, Den Lyserøde Pirat
  • Thomas Jakobsen, Muskelpiraten
  • Tinne Gaarden, Gypsy Pirate

Kratluskerne

  • Anne Andersen
  • Chalotte Maria Søndergaard, PiratFinen
  • Frantz Andersen
  • Kresten Kjeldgaard, Gathond
  • Mads Kann Hostrup, Busklusker
  • Niels Risgaard Hansen, Kaptajn Niels den Grusomme
  • Per Hornstrup, Den Skallede Pirat
  • Thomas Hedegaard, Den Røde Pirat

Havnegerne

  • Henrik Hansen, Stripperpiraten
  • Michael Holm, Kaptajn Hollo
  • Rasmus Kongsløv, Barser

54 Elite

  • Eva Marin Thorsdottir, Pirate Boob
  • Jakob Kyed, Udkigs-Kyed
  • Jonas Smed Sørensen, Jønnes
  • Ole Risgaard Hansen, Kaptajn Kød
  • Sofie Gustafsson

Mandskabsliste fra 2014

PIRATTOGT 2014

Dagens pirat-tal: 4 lystige kaptajner og 69 stive matroser

Fetishnisserne

  1. Kaptajn Tunge Lem (David) – david @ pirattogt.dk
  2. Bryggerpiraten (Glen)
  3. Muskelpiraten (Thomas J)
  4. Bådsbyggeren (Peter Jensen)
  5. Tonne (Karsten Tonnesen)
  6. Krampe Piraten (Lasse Bigum)
  7. Miss Cobra (Maria SM)
  8. Den Koreanske Pirat (Dayton)
  9. Davy “Darth” Vane (Daniel Nielsen)
  10. Matros Kobberskæg (Lars Kjær)
  11. Nøgenpiraten (Jacob Q)
  12. Picanto Piraten (Julia)
  13. Treehugger piraten (Karina Laursen)
  14. Ninja Piraten (Jack L)
  15. Krøllebølle Piraten (Dorte K)
  16. Den Lange Pirat (Peter M)
  17. Klarup Piraten (Michael K)
  18. Den Lyserøde Pirats Søster (Rikke G)
  19. Nørde Piraten (Lotte S)
  20. Piraten Med Den Søde Tand (Leanne H)
  21. Awesome Pink Pirate (Janni N)
  22. Awesome Green Pirate (Majbrit)
  23. Anus Piraten (Morten O)
  24. Gypsy Pirate (Tinne)
  25. Den Lyserøde Pirat (Rene)
  26. Bloody Battle-Goldie (Marie-Louise)
  27. Stivheds Piraten (Peter K)

Kratluskerne

  1. Kaptajn Niels den Grusomme – niels @ pirattogt.dk
  2. Den Røde Pirat (Thomas H)
  3. Bådsmand Arvid (Peter Arvid)
  4. Sømand Gråskæg (Carsten)
  5. Pirat Blodøkse (Jacob A)
  6. Jesper Hedegaard (Thomas H’s bror)
  7. Long John Badstue (Jesper Badstue)
  8. Ms. Long John (Malene)
  9. Din mor (Jes)
  10. Don Buchardo (Peter B)
  11. Gathond (Kresten)
  12. Busklusker (Mads)
  13. Frantz
  14. Den Skallede Pirat (Per H)
  15. Pirat-Finen (Charlotte)

Havnegerne

  1. Kaptajn hollo (Michael) – hollo @ pirattogt.dk
  2. Stripperpiraten (Henrik)
  3. Krappekasteren Yngvi
  4. Barser den Røde (Rasmus)
  5. Giftepiraten (Anders Birk)
  6. Jens Uggerhøj
  7. Kim Kristensen
  8. Per Bach Sørensen
  9. Christian Jul Sørensen
  10. Jesper E

54 elite (og tilhængere)

  1. Kaptajn Kød (Ole) – phusck @ gmail.com
  2. Udkigs-kyed (Jakob Kyed)
  3. Eva H A
  4. Sofie G
  5. Lisa K
  6. Michael Gärtner
  7. Pirate Boob (Eva T)
  8. Jönnes (Jonas S)
  9. Gade (Peter G)
  10. Julie B
  11. Munk (Thomas M)
  12. Plank Walker Duff (Christophpher Duun)
  13. Heine
  14. Stefan
  15. Jakob Badminton
  16. Bager (Andreas B)
  17. Jesper Dalka
  18. Le Pirate Decadente (Andreas F)
  19. Mie J
  20. Tea B
  21. Nysom (Mads N)
  22. Holland (Rasmus H)
  23. Nadia S
  24. Jonas Byrresen
  25. Blinket (Rasmus O J)
  26. Lærke
  27. TuBe (Tue B)
  28. Kathrine B
  29. Klinge (Tina K)
  30. Jonas?
  31. Lykke-Bæver (Thomas L)
  32. Stefan L J
  33. Den Hemmelige Pirat (Lotte Høst)
  34. Beltoft

Mandskabsliste fra 2013

PIRATTOGT 2013

Dagens pirat-tal: 46 stive matroser

Fetishnisserne

  1. Kaptajn Tunge Lem (David) – david @ pirattogt.dk
  2. Nøgenpiraten (Jacob)
  3. Den Russiske Pirat (Uliana)
  4. Muskel Piraten (Thomas Jacobsen)
  5. Bådsbyggeren (Peter Jensen)
  6. Den Lange Pirat (Peter Mechlenborg)
  7. Thisted Piraten (Robert Langeland)
  8. Tonne (Karsten Tonnesen)
  9. Krampe Piraten (Lasse Bigum)
  10. Brygger Piraten (Glen Bøgeskov)
  11. TreeHugger Piraten (Karina Laursen)
  12. Davy “Darth” Vane (Daniel Nielsen)
  13. Techno Pirat (Simone Strandvad)
  14. Almost crazy, totally fucked up, i wanna fuck that bitch!!!! – Piraten (Freja Hansen)
  15. Kanalje Piraten (Kent Offenbach Møller)
  16. Den Lyserøde Pirat (Rene Gøttler)
  17. Langå-Piraten (Jeanette Jacobsen)
  18. Miss Cobra (Maria Sandby Madsen)
  19. Anus Piraten (Morten Olesen)
  20. Sweet Devil piraten (Anja Vestergaard Hjort-Hansen)
  21. Hadsten Piraten (Jesper Hjorth Møller)
  22. Craniumpiraten (Christian Rostgaard Andersen)
  23. Den glade Pirat (Jesper Bitsch Petersen)
  24. Jesper-Piraten (Jesper Christensen)
  25. Jack

Kratluskerne

  1. Kaptajn Niels den Grusomme – niels @ pirattogt.dk
  2. Gathunden (Kresten)
  3. Pirat-Finen (Chalotte)
  4. Pirat-trolden (Mads)
  5. Den Røde Pirat (Thomas H)
  6. Bådsmand Arvid
  7. Carsten Sørensen
  8. Capper (Casper)
  9. Nikolaj
  10. Frantz
  11. Rullefald-piraten (Jes)
  12. Pirat Blodøkse (Jakob A)
  13. Krakken Knogleknuseren (Bjørn)
  14. Peter fra FUAAA

Havnegerne

  1. Kaptajn hollo (Michael) – hollo @ pirattogt.dk
  2. Barser (Rasmus)
  3. Stripper-piraten (Henrik)

54 elite (og tilhængere)

  1. Kaptajn Kød (Ole) – phusck @ gmail.com
  2. Mads Nysom
  3. Astrid Birch Kjærgaard
  4. Kanin
  5. Københavner Kyed
  6. Munk
  7. Sofie
  8. Bager
  9. Rolf